O projektu Moje-cesta ke svobodě

Pár poznámek o projektu MOJE-CESTA ke svobodě. Proč to vzniklo, kdo tady tvoří a kdo za tím stojí?

Jak to začalo?

Když jsem měl možnost při setkání po letech vyprávět své zkušenosti, tak mi kamarádka navrhla, abych udělal stránky a sdílel ty myšlenky s dalšími. A tak začal projekt s názvem moje-cesta.

Proč zrovna moje-cesta?

Ze všech nápadů, jaký rámec a název tomu dát, mi nakonec přišlo nejvhodnější použít moje-cesta. Je to takové pojítko mezi pravdami, které vyučoval apoštol Pavel v prvním století. Ty byly nazvány cestou. (Sk 9:8). Ježíš o sobě prohlásil „Já jsem cesta“. A pokud jsem se po té cestě vydal, tak je to moje cesta, moje výprava po té cestě.

Proč ke svobodě?

Mám rád svobodu a jsem šťastný, že ji poznávám. Bůh ví, že to tak je. Křesťanská řecká písma obsahují mnoho výroků o svobodě. Já jsem jí bohužel ani v jedné ze dvou náboženských skupin, kterých jsem byl po nějakou dobu součástí, nenašel. Spíše jsem o ní byl postupně okrádán.

Jsou to stránky nějaké nové církve?

Rozhodně ne.

Co je cílem těchto stránek?

Mé příspěvky i příspěvky ostatních jsou určeny především k inspiraci pro vaše vlastní přemýšlení. Bible bývá často používána k spíše k ovládání lidí, než k odhalování svobody, kterou zjevuje. Doufám, že publikované příspěvky přinesou povzbuzení a nový pohled na „staré známé“ texty.

Kdo je autorem a provozovatelem? Jakou má autor kvalifikaci pro psaní takových článků?

Jmenuji se Zdeněk. Jsem ročník 1970. Jsem ženatý a mám 3 děti. Kdo to potřebuje ještě přesněji, ať mi napíše mail. A kvalifikace? Když to vezmu s humornou nadsázkou, tak můj děda říkával: „neraď, ještě Ti nebylo 50 a nebyl jsi Rusku“. Tak 50 už mám za sebou, v Rusku jsem zatím nebyl. Vzdělání: škola života, prošel jsem dvě sekty, v jedné 19 let, v druhé 14 let. S Biblí jsem se poprvé setkal v 17 letech a studuji jí dodnes. Dnes již nějaký rok bez naukových brýlí náboženské skupiny, což je myslím z příspěvků dobře postřehnutelné.